Ostoja Sunowo

   Domki letniskowe na Mazurach

Atrakcje w okolicach Bień / Ełku

 

Mazury pełne są ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc. Chętnie doradzimy jak urozmaicić twój urlop w okolicach Ełku,, dokąd zorganizować wycieczki, co zobaczyć, jaki wybrać szlak rowerowy i spacerowy, a także gdzie znaleźć dobrą restaurację z lokalnymi przysmakami.

Tutaj znajdziesz niektóre, wyjątkowe mazurskie atrakcje:
Wieża widokowa w Starych Juchach

Stare Juchy (niem. Alt Jucha) – wieś w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ełckim, w gminie Stare Juchy, przy trasie linii kolejowej Giżycko-Ełk. Powstała w XV wieku. Stare Juchy są położone malowniczo między między jeziorami: Jędzelewo, Rekąty i Ułówki. Obecnie to miejscowość letniskowa.

 

Spływy kajakowe – www.dryf.elk.pl

Zapewniamy nowy sprzęt: kajaki turystyczno-rekreacyjne polietylenowe, VISTY i SPRINTERY dwuosobowe z siedziskami, kajaki poliestrowe KULFON i RELAX posiadające dwie komory

wypornościowe, zamykane bakisty na dziobie i rufie, kamizelki asekuracyjne OLIMP w różnych rozmiarach oraz wiosła duraluminium EGALIS i tradycyjne drewniane.

 

Ełcka Kolej Wąskotorowa w stylu retro – www.mosir.elk.com.pl

Zapraszamy wszystkich turystów w nieśpieszną, urzekającą podróż do świata historii Mazur i kolejnictwa. 100-letnia Ełcka Kolej Wąskotorowa jest jedyną czynną tego typu atrakcją turystyczną w regionie Warmii i Mazur.Wybudowana w latach 1910-1917 Ełcka Kolej Wąskotorowa uznana została za cenny zabytek kultury technicznej. W 1992 r. wpisano ją do rejestru zabytków pod numerem A-3194.

 

Basen, zjeżdżalnia, sauna – www.plywalnia.elk.edu.pl

 basen sportowy (25mx 16m i głebokości 2m)
basen rekreacyjny wyposażony w masaże wodne, wodospady, wodotryski, bicze wodne,
jacuzzi 5 osobowe
solarium
sauna sucha
sauna parowa
sauna infra-red (podczerwieni)
łaźnia parowa
grota lodowa

 

Park dzikich zwierząt – www.kadzidlowo.pl

Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo znajduje się na terenie Puszczy Piskiej. Celem Parku jest umożliwienie poznania przede wszystkim gatunków rodzimych. Położenie Parku na śródleśnych łąkach umożliwia bytowanie zwierząt w warunkach zbliżonych do naturalnych. Większość zwierząt jest zaprzyjaźnionych człowiekiem, dlatego też możliwe jest wejście do niektórych gatunków na ich obszerne wybiegi a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska. Ze względu na rozległość terenu i jego charakter, zwiedzanie Parku odbywa się tylko z przewodnikami, którzy opowiadają o poszczególnych zwierzętach, ich biologii, zwyczajach oraz potrzebie ochrony. Dotyczy to przede wszystkim gatunków rzadkich rzadkich ginących, jak ryś, wilk, puchacz, cietrzew, głuszec, jarząbek.

 

Biebrzański Park Narodowy – www.biebrza.org.pl

Biebrzański Park Narodowy (BbPN) Obecnie, spośród 23 polskich parków narodowych BbPN jest największym parkiem narodowym i jednym z większych w Europie. Celem Parku jest ochrona rozległych torfowisk Kotliny Biebrzańskiej oraz niewielkiego fragmentu Wzgórz Sokólskich o łącznej powierzchni 59.223 ha. Otulina Parku obejmuje także nieduże części przylegających do Kotliny Biebrzańskiej mezoregionów: Wzgórz Sokólskich, Wysoczyzny Białostockiej, Wysoczyzny Kolneńskiej i Doliny Górnej Narwi. W granicach Parku znajduje się osiem wyłączonych z niego enklaw, obejmujących głównie wyspy mineralne w obrębie Kotliny Biebrzańskiej, zajęte pod uprawy, łąki i osadnictwo.

 

Stańczyki – Akwedukty Puszczy Rominckiej

Północne krańce Mazur należą do najrzadziej odwiedzanych zakątków kraju. Właśnie tu, wśród uroczych pagórków i łąk, za wsią Stańczyki, znajdują się potężne wiadukty nieczynnej linii kolejowej Gołdap – Żytkiejmy (31km). Mosty w Stańczykach są najwyższymi na linii i jednymi z najwyższych w Polsce. Długość – 200m i wysokość 36m. Konstrukcja żelbetowa, pięcioprzęsłowa o równych 15m łukach. Architektura charakteryzuje się doskonałymi proporcjami a filary ozdobione są elementami wzorowanymi na rzymskich akweduktach w Pont du Gard. Stąd nazwa – ‚Akwedukty Puszczy Rominckiej’.

 

Promenada Ełk

Promenada w Ełku, usytuowana wzdłuż brzegu Jeziora Ełckiego – deptak o długości 6 km i szerokości 3,5 m, gdzie 2 m to ścieżka rowerowa, a 1,5 m to chodnik dla pieszych, ze stylowymi latarniami, ławeczkami, stolikami i miejscami na pozostawienie roweru. Trotuar daje możliwość uprawiania rożnego rodzaju sportów: biegania, jazdy rowerem i na rolkach, nordic walking

Telefon:

603-906-286